fbpx

Namus kuria žmonės: kaip išsaugoti ir puoselėti jaukią atmosferą?

Pastarieji metai mums buvo pats aiškiausias ženklas, kad namai ir kartu gyvenantys artimieji yra pats brangiausias turtas. Mes ėmėme rūpintis namų patogumu ir jaukumu, ieškojome būdų, kaip gyventi mažame plote ir dar artimiau pažinti tuos, kurie yra šalia. Per šiuos metus gimė daug naujų tradicijų ir sulėtėjo gyvenimo tempas. O dabar palaipsniui grįžtame į greitesnį gyvenimą. Bet tikime, kad daugeliui norisi išsaugoti karantino metu užgimusias malonias akimirkas ir paversti jas laimingomis tradicijomis.

žvakės, gėlės, jaukumas namuose

Planuokite pasimatymus

Visai nesvarbu, ar jūs susipažinote prieš pusmetį, ar kartu gyvenate ne vieną dešimtmetį, ar jūsų dėmesio reikalauja mažyliai, susiplanuokite pasimatymus su mylimuoju. Vieną per mėnesį ar kartą per savaitę – kaip leidžia jūsų darbotvarkės.

Šį vakarą ar dieną paverskite ypatingu. Nesijaudinkite, tai nereikalauja jokių didelių kūrybinių ar finansinių resursų. Ypatingas akimirkas kuria žmonės. Todėl mes siūlome išbandyti patį paprasčiausią pasimatymo variantą – pokalbius.

Kalbėkitės ir domėkitės vienas kitu. Galite net pasiruošti įdomių, gilių ar linksmų klausimų sąrašą. Po valandos nustebsite, kokie įdomūs ir neišsemiami gali būti pokalbiai! O smagiausia, kad jiems nereikia nieko ypatingo ar prašmatnaus – pakanka tik patogios vietos atsisėsti: smėlio kopų, jūros pakrantės ar senos svetainės sofos.

Vakarieniaukite kartu be jokių pašalinių trukdžių

Mūsų vakarienės dažnai būna užpildomos televizoriaus triukšmu, o mobilusis telefonas tampa dar vienu serviruotės elementu. Taip neturėtų būti. Namuose įveskite taisyklę, kad visa šeima ar namų ūkis susitinka vakarieniauti kartu be jokių pašalinių trukdžių. Išjunkite televizorių, telefonų garsus ir palikite juos kitame kambaryje.

Dėmesio sukoncentravimas į maistą teigiamai veikia sveikatą, o kasdienis susibūrimas padeda stiprinti tarpusavio santykius. Prie stalo dalinkitės dienos patirtimis ir naujienomis, diskutuokite, svajokite ir atskleiskite artimos ateities planus.

Savaitgaliais galite susitikti virtuvėje ir leistis į kulinarinius atradimus. Virtuvės eksperimentai kaip niekad suartina! Net ir prisvilę blynai ar beskonė sriuba gali tapti linksmu nuotykiu, kuris pasibaigė greito maisto užkandinėje.

atvirtuės, degtukai, smilkalai, jaukumas

Rūpinkitės namų atmosfera

Pastaraisiais metais namuose praleidome labai daug laiko, todėl pradėjome statyti savo svajonių pilis. Net jei jos visai mažos, vos kelių kvadratų. Turbūt jūsų namuose atsirado daugiau jaukių pledukų, pagalvėlių minkštų tapkių, o lemputės ir žvakės dega ne tik per Kalėdas. Nors vis dažniau paliekame namus ir grįžtame į įprastą gyvenimo ritmą, vis tiek norisi turėti vietą, į kurią gera sugrįžti.

Vos tik pravėrus duris, jus gali pasitikti mėgstamas jaukių namų kvapas, kurį skleidžia kvapiosios lazdelės. Iškart maloniau, tiesa? Įsitaisius ant minkštasuolio su knyga rankose, uždegus žvakę ir pajutus jos skleidžiamą raminantį aromatą, taps kur kas lengviau atsipalaiduoti po sudėtingos darbo dienos. O jei dar šalia garuos mėtų arbata, ramybė aplankys akimirksniu. Svarbiausia, kad šis jaukus poilsio kampelis būtų visada tvarkingas, švarus ir kviečiantis prisėsti.

Ieškokite mažų džiaugsmų kasdienybėje ir savyje

Nors interjero ir namų dekoro detalės kuria namų jaukumą, mums gali būti sunku mėgautis malonia atmosfera, jei mūsų viduje siaus uraganai. Namus kuriame mes, žmonės. Tad pradėkime nuo savęs. Mes turime išmokti pastebėti gerus dalykus kasdienybėje ir mokėti jais džiaugtis, pavyzdžiui, nauju kambarinio augalo išleistu lapu.

Mes taip pat turime pastebėti ir įvertinti savo pokyčius bei pasiekimus. Kasdien. Gal kartais ir sunku patikėti, bet kiekvieną dieną mes tampame geresne savo versija. Norėdami tai pastebėti, turime praktikuoti dėkingumą ar reflektuoti dienoraštyje. Taip mes auginame savo sąmoningumą, puoselėjame vidinę ramybę, tampame atidesni ir pastabesni sau bei aplinkai. Tik rūpindamiesi savo vidumi, mes galime sukurti namus, kuriuose gera būti. Tiek mums, tiek mūsų artimiesiems.

Individualus užsakymas

Dėl didesnio produktų kiekio ir personalizacijos kreiptis asm. žinute

Pagaminta Lietuvoje

Rankų darbo žvakės pagamintos Lietuvoje