fbpx

Namų interjeras. Kaip jaukiai įsikurti?

Namų interjeras ir jo kūrimas

Kartą draugė man pasakė, jog turėčiau kurti tik hygge interjerus, nes tuo „kvėpuoju“, o ne kiekvienas tą sugeba. Taip įvyko pažintis su hyyge sąvoka. HYGGE Lietuva atsirado, kaip pasekmė, iš noro, kad namų interjeras pasipildytų detalėmis, kurių niekur kitur neradau. Nors manau, jog kiekvienas žmogus gali susikurti savo hygge namus, tačiau vis dažniau diskusijose apie namų jaukumą susiduriu su prisipažinimais, jog tikrai ne kiekvienam pavyksta įkurti namus taip, kad juose norėtųsi būti, tūnoti, leisti laiką su draugais ir iš kurių nesinori išeiti.

Pasidalinsiu savo įžvalgom, kaipgi kurti tą hygge. Žinoma, tai nebus daniški patarimai, tačiau daug kur mano nuomonė sutaria su šio krašo interjero tendencijomis. Šiek tiek perleisti per mano asmeninį supratimą, prancūziškos tradicijos prieskoniu pagardinti ir per lietuviškumo prizmę perleisti, namų jaukumo patarimai keliauja Jums. Kai galvoju apie naują būstą, arba kaip pagerinti jau esamą, visuomet telkiuosi į pagrindinius akcentus, kurie būsto šeimininkui teikia malonumą, saugumą, jaukumą. Man visada yra aktualūs šie dalykai: kaip ir kur priiminėsiu svečius, ar mums patogu bus susėsti, valgyti, praleisti ilgesnį laiką drauge, taip, kad visiems būtų komfortiška. Kitas man svarbus dalykas yra vonios kambarys, kuriame įvyksta didžiausios terapijos ir atsipalaidavimas. Kiti svarbūs dalykai yra gyva ungis namie, patogūs kampeliai skaitymui, kūrybai, taip pat vaizdas už lango, virtuvės galimybės ir tt. Žodžiu kiekvienas turi atrasti savo „saldainius“ ir jais remiantis startuoti savo oazės kūrime. Bet yra bendri dalykai, kurie tiks visiems ir pasiteisina absoliučiai kiekvienuose namuose, jeigu iš tikrųjų siekiate paprasto ir natūralaus jaukumo.

APŠVIETIMAS

Apšvietimas turi būti ne tik funkcija, jis turi būti ir dekoras, jaukumo kūrėjas Nr 1. Jeigu klaustumėte asmeniškai manęs, aš apskritai vengčiau lubinio apšvietimo kur tik tai yra įmanoma. O kur jis reikalingas, pvz.: Virš valgomojo stalo, rinkčiausi vertą dėmesio, išskirtinio dizaino šviestuvą. Visur kitur, įvairiuose kampeliuose, net ir netikėtose vietose, kaip pvz ant senų knygų spintos ar ant medinės kėdutės pastatytas šviestuviukas. Čia jau galima leisti sau pafantazuoti, pasitelkti skirtingų rūšių toršerus ir pastatomas lemputes. Nors danai rinktųsi dizainerių kurtus šviestuvus, aš leidžiu nukrypti nuo šios linijos ir spausčiau dešinę, jei nusipirktumėte toršerą iš sendaikčių, juk svarbiausia, kad jis jums būtų mielas ir teiktų jaukumą namams. Namų interjeras įgauna jaukumo, kai dominuoja šilto spektro apšvietimas. Balta šviesa, kaip žinia, neigiamai veikia psichiką.

Namų interjeras ir apšvietimasNamų interjeras - apšvietimas

MEDIS

Mediniai paviršiai ir daiktai suteikia namams šilumos, natūralumo, todėl jei tik turite galimybę pasirinkite natūralias aukštos kokybės grindis, jos suteiktų „kvėpavimą“ ir malonumą pėdoms, bei pasitenkinimą akims. Galima įvesti vieną kitą detalę iš medžio: lentyną, siją, stalviršį, baldą ar smulkesnį interjero dekorą iš natūralaus medžio. Tokie dalykai ilgalaikiai ir nekintamai mieli.

Namų interjeras ir MEDIS jameNamų interjeras - medis

NAMŲ INTERJERAS ir ŽVAKĖS 

Negailėkite žvakių. Jų gali atsirasti įvairiuose namų kampeliuose: ant stalo, ant palangių, lentynų, vonioje, padėkluose ant žemės ir tt. Kuo daugiau žvakių, tuo geriau . Danai per metus sudegina labai daug žvakių, jiems tai neatsiejama hygge dalis. Tik nepamirškite po to gerai išvėdinti patalpų.

Namų interjeras ir ŽVAKĖSNamų interjeras ir ŽVAKĖS namuose

FAKTŪROS

Atraskite vietos namie skirtingoms tekstūroms atskleisti. Oda, tekstiliniai gaminiai, medis, cementas, metalas, keramika. Tai paįvairins namus elegantišku žaismu. Raskite netikėtas vietas daiktams eksponuoti. Pvz.: gražią medžiaginę kuprinę galite panaudoti kaip sienos dekorą.

NAMŲ INTERJAS ir FAKTŪRANAMŲ INTERJAS - FAKTŪRA

VALGYMAS

Susikurkite patogią erdvę valgymo ritualams. Valgymas drauge suartina, todėl tegul ši vieta jūsų namuose būna patogi ir talpi, tokia, kurioje norėtųsi užsibūti. Namų interjeras turi būti ne tik gražus, funkcionalus, bet ir toks, kad būtų malonu būti, vakarieniauti, bendrauti. Patogus stalas su mielomis kėdėmis, kur po vakarienės malonumus galima pratęsti stalo žaidimais ar tiesiog pokalbiais geriant žolelių arbatą.

NAMŲ INTERJAS ir VALGYMASNAMŲ INTERJERAS - VALGYMAS

UGNIS

Jei tik turite galimybę, įsirenkite namie gyvos ugnies vietelę. Židinys, malkų traškesys sušildo fizinį kūną, atpalaiduoja emocijas, apvalo namus ir mintis. Čia gali tapti jūsų ritualų vieta. Skaitykite knygas, rašykite dienoraštį, deginkite piktus savo pamąstymus. Jei židinukas toliau nuo minkštų baldų, turėkite minkštų didelių pagalvių, kad žvarbų vakarą ugnimi pasimėgauti galėtumėte su kompanija.

NAMŲ INTERJERAS ir UGNISNamų interjeras ir UGNIS

PATOGUMO OAZĖS

Susikurkite patogių, jaukių kampelių, paruoštų skaitymui, vėpsojimui per langą, mezgimui ar ką ten bemėgtumėte veikti. Tegul tie kampeliai būna šiek tiek atriboti nuo erdvės, su jaukiu apšvietimu, patogiomis lentynomis ir staliukais. Turėkite namie mobilių baldelių, kurie kurs patogumą ir smagumą. Erdvė namuose galės transformuotis, todėl ilgai nepabos esamas namų interjeras.

NAMŲ INTERJERAS - PATOGUMO OAZĖNAMŲ INTERJERAS ir patogumo oazė

LOVA 

Leiskite sau patinginiauti kai tik galite. Tegul lova tampa jūsų užuoveja nuo įtempto gyvenimo už laukinių durų. Tegul miegamasis būna lengvas, šviesus, tvarkingas. Turėkite daug pledų, pagalvėlių, patogias lentynas ir staliukus prie lovos. Nepamirškite patogaus padėklo, ant kurio atsinešite pusryčius, kavą, o gal net vakarienę filmo peržiūrai. Tegul audiniai namuose būna tokie, prie kurių liečiantis jausite malonumą kūnu.

NAMŲ INTERJERAS ir LOVANAMŲ INTERJERAS ir LOVA

SPALVOS

Hygge konceptas švelni paletė. Natūralios, gamtos spalvos. Audiniai ir medžiagos kuo natūralesnės, patalpos šviesios ir lengvos. Bet aš siūlau kartais surizikuoti ir įvesti tamsesnių, sodresnių spalvų, kad namų interjeras įgautų kamerinio jaukumo.

NAMŲ INTERJERAS ir jo spalvosNamų interjeras - spalvos

KNYGOS

Gera būti tarp knygų. Turėkite lentyną ar vietą knygoms. Atskiros gali atsirasti įvairiose namų vietose kaip detalės. Tegul tampa patogu bet kurioje namų vietoje imti ir atsiversti knygą ar žurnalą, kad ir penkiom minutėm, per kurias gal rasite atsakymą į kamuojantį klausimą, aptiksite auksinę mintį ar patarimą. Įsileiskite į savo namus netikėtus atradimus.

NAMŲ INTERJERAS - KNYGOSNAMŲ INTERJERAS ir KNYGOS

NAMŲ INTERJERAS ir DETALIŲ SVARBA 

Negailėkite detalių, bet svarbu nepersistengti  su kičinėmis prekėmis, pigiomis skulptūrėlėmis ar nereikalaingais daiktais, kad namų interjeras netaptų perkrautas. Rinkitės atsakingai, tačiau leiskite sau būti originaliems. Jei randate daiktą kuris jums labai patinka, negailėkite sau jo įsigyti. Turėkite kelis žalius augalus. Įsirėminkite sau brangių akimirkų, nusipirkite pradedančio menininko paveikslą, įsigykite garsių menininkų reprodukcijų, žaiskite ir kurkite savo namus. Tegul atsiranda kažkas ir seno, kas turi šeimos istorijų, o gal turite brangių daiktų, kurie kuria jūsų istoriją? Pvz.: koncerto bilietai, kuriame susižadėjote, juos galite taip pat gražiai įkomponuoti rėmelyje ar ant medienos gabalėlio ir pasikabinti. Jei visgi trūksta idėjų namų dekorui, manote, kad nemokate stilingai išnaudoti esamų resursų, parašykite mums. Nuo šių metų pradėjome teikti NAMŲ DEKORO paslaugą.

NAMŲ INTERJERAS ir DETALĖSNAMŲ interjeras - detalės

Šiam sykiui tiek. Linkiu susikurti tokią aplinką, kuri jums tarnautų, neštų gėrį ir pasitenkinimą kiekvieną dieną. Jeigu turite klausimų ar pastebėjimų, rašykite mums. Bendraukime ir kurkime jaukesnį gyvenimą drauge.

Nuotraukos naudotos iš www.pinterest.com <–

Individualus užsakymas

Dėl didesnio produktų kiekio ir personalizacijos kreiptis asm. žinute

Pagaminta Lietuvoje

Rankų darbo žvakės pagamintos Lietuvoje