fbpx

Kodėl HYGGE gyvenimo būdu susižavėjo Lietuviai?

HYGGE žodis šiandien tapo toks populiarus, kad kalbėti apie jį atrodo ir nereikėtų. Nors patys esame HYGGE koncepcijos puoselėtojai, kiekvieną dieną atsiremiame į duris, už kurių slepiasi nauji patyrimai ir atsakymai, ką tiksliai reiškia šis žodis. Kaip ir minėjome, HYGGE yra ne tik 6 raidžių darinys, bet ir koncepcija. Šio žodžio reikšmė kilusi iš norvegų kalbos, tai reiškia “gera savijauta”. Vėliau šį žodį įvairiuose šaltiniuose intensyviai pradėjo naudoti danai ir tai tapo laimingo gyvenimo filosofija.

Tyrimai rodo, kad danai pirmauja sąraše tarp laimingiausių pasaulio šalių. Nors Danijoje vyrauja drėgnas, vėjuotas klimatas bei anksti temstantys vakarai, šalies gyventojai sugeba išlikti ne tik pozityvūs, bet ir geros nuotaikos visais metų laikais.

Danai sugeba atrasti laimę mažuose dalykuose. HYGGE filosofija padeda susikurti laimę iš esamų išteklių. Jei laimei reikėtų prabangos ir gausos, besišypsančių žmonių pamatytume aplink tikrai ne tiek ir daug. Ne piniguose ir gausoje yra laimė, apie kurią kalba Danai. HYGGE laimė yra apie šios akimirkos grožį, apie gebėjimą susikurti komfortišką aplinką iš kasdienių mažų detalių.

Nors HYGGE tinka visiems metų laikams, geriausiai šis momentas pasireiškia žiemą arba vėjuotais bei drėgnais vasaros vakarais. HYGGE neleidžia liūdėti ir skųstis, kuomet šalta ir niūriu už lango. Tokiam orui esant galima apsivilkti tinkamą aprangą, o norint dar geriau išjausti HYGGE, išsikepti pyragą ir pasikviesti artimų žmonių į svečius. Geriausiai įžvelgti laimę galime būdami ne tik vieni, bet ir kartu su artimais žmonėmis ar draugais. Nors vienatvėje taip pat patiriame pasitenkinimą, tačiau socializacijos metu, su kavos puodeliu rankoje ir skania vakariene, galime pajausti kito atspalvio atsipalaidavimą ir pasitenkinimą esama akimirka.

HYGGE filosofija apima labai daug sričių, pradedant nuo interjero, baigiant bendravimu ir tiesiog buvimu šioje akimirkoje. Danai labai kruopščiai gali išvardinti, kas jiems yra HYGGE. Trumpai, tai yra žvakių šviesa, skanus maistas, pabuvimas su draugais, atsiribojimas nuo televizoriaus ir telefono, vilnoniai pledai, šiltos kojinės, židinys, lemputės, kilimėliai, vaizdas malonus akiai, laukų gėlės namuose ir daugelis kitų dalykų, apimančių laimės ir jaukumo konceptą.

Apie laimę, apie Hygge, žvakė, namai, katinasMes sėkmingai semiamės HYGGE patirties iš Danų. Labai svarbu nepamiršti, kad HYGGE visada buvo tarp mūsų, tik mes to neįvardindavome. Mes neturėjome tinkamo žodžio tam apibūdinti, nes HYGGE ir po šiai dienai neturi tinkamo vertimo jokia kita kalba. Labiausiai tai apibūdina: “Jaukiai pabūti” šūkis. Turime prisiminti, kad esame kitos kultūros žmonės, ir HYGGE turime pritaikyti savo gyvenimo būdui, tradicijoms. Taip atsirado ir HYGGE Lietuva pavadinimas, iš noro semtis gerosios patirties ir pritaikyti ją savo šaliai.Kurdami produkciją ir paslaugą, mes visada stengiamės atrasti tai, kas pirmiausia miela lietuviui. Ieškome įdomių ir jaukių sprendimų interjere. Dažnai nauja produkcija atsiranda dėl noro tai turėti patiems, o pabandžius, atsiranda poreikis pasidalinti. Kaip ir danai, mes mėgstame produkciją iš medienos, nes ji jauki ir maloni. Mes norime parduoti kuo kokybiškenę žvakę, kad ji ne tik skaniai kvepėtų, stilingai atrodytų, bet ir būtų natūralesnis sprendimas kasdienai. Visa mūsų produkcija keliauja ne tik kaip negyvi daiktai, ji keliauja su žinia ir linkėjimu laimingesniam gyvenimui.

Individualus užsakymas

Dėl didesnio produktų kiekio ir personalizacijos kreiptis asm. žinute

Pagaminta Lietuvoje

Rankų darbo žvakės pagamintos Lietuvoje